fbpx
Search
Nastavenie filtra
Iba presné zhody
Hľadanie v názve
Hľadajte v texte

Analýzy

Pohľad očami finančných analytikov

Kryptoburza FTX dlhuje viac ako 3 miliardy dolárov

Najväčšou správou vo finančnom svete za posledné dva týždne bol kolaps renomovanej kryptomenovej burzy FTX. Investori, ktorí vložili finančné prostriedky na burzu FTX, nemusia nikdy dostať svoje peniaze späť.
Pokles cien zemného plynu

Pokles cien zemného plynu

Európsky zemný plyn klesol na najnižšiu úroveň od júna, v čase kedy Európska únia pripravuje opatrenia na obmedzenie volatility na najväčšom trhu v regióne.
centrálna banka

Bankrotujú centrálne banky?

Trh s dlhopismi má za sebou „mizerný“ rok a nikto nedrží viac dlhopisov ako centrálne banky, ktoré za posledné desaťročie nazhromaždili portfólio s pevným výnosom. Ale záleží na ich rastúcich stratách?
Rekordný nárast cien nemeckých výrobcov

Rekordný nárast cien nemeckých výrobcov

Ceny nemeckých výrobcov vzrástli v auguste najsilnejším tempom v ročnom aj mesačnom vyjadrení, najmä v dôsledku stúpajúcich cien energií, čo zvyšuje šance, že celková inflácia ešte viac vzrastie.

Ceny plynu na európskych trhoch opäť šokujú

Zdá sa, že ďalší dramatický nárast cien zemného plynu ukončil všetky nádeje, že boj s infláciou v Európe sa zmierni, pričom finančné trhy sa teraz pripravujú na rýchlejšie tempo zvyšovania úrokových sadzieb a hlbší hospodársky pokles.

Čo sú investičné fondy?

Investičné fondy sú veľmi obľúbenou možnosťou väčšiny investorov. Práve preto sme sa rozhodli priniesť viac informácií práve na túto tému.

Twitter žaluje Elona Muska

Twitter v utorok 12.07.2022 zažaloval Elona Muska, aby prinútil miliardára dokončiť akvizíciu spoločnosti za 44 miliárd dolárov, čím pripravil pôdu pre dlhotrvajúcu právnu bitku o osud tejto sociálnej siete.

Euro sa blíži k parite s dolárom

Euro sa prvýkrát za 20 rokov blíži k parite s americkým dolárom, no je otázne, či sa tam dostane a čo to bude znamenať pre investorov a ekonomiku.

Volvo postaví na Slovensku závod na výrobu elektrických áut

V dnešnom súhrne trhov sa pozrieme na spoločnosť Apple, ktorá bude v súlade s najnovšou legislatívou Južnej Kórey. Ruská federácia je v platobnej neschopnosti. Miera nezamestnanosti v eurozóne klesla na nové rekordné minimum. Dodávky XPeng vzrástli medziročne o 98 %.

Dostali ste sa až na koniec!

Nie je tu žiadny príspevok!

Odber newslettera je úplne zadarmo!

Prihláste sa na odber našich HABERLoviniek a užívajte si pravidelný príliv najčerstvejších informácií z trhov.

Urobte prvý krok k svojim vysokým výnosom. Pomôžeme Vám. Nezáväzne.

Zanechajte nám kontakt a náš Wealth Manager Vám nezáväzne odpovie na otázky a poradí s výberom investičnej stratégie vhodnej priamo pre Vás. Všetko úplne bezplatne a nezáväzne