fbpx
Search
Nastavenie filtra
Iba presné zhody
Hľadanie v názve
Hľadajte v texte

Aktuálne TESLA

1 minúta čítania
Svetové akcie rástli za posledných päť obchodných dní minulého týždňa, Dow Jones pridal 1,9% a NASDAQ 0,9%.
tesla

Akcie výrobcu elektrických automobilov Tesla sa môžu po piatkovom výpredaji odraziť. Pozitívnemu obratu by pomohla správa, ktorá ukázala, že spoločnosť v treťom štvrťroku dodala rekordný počet automobilov na celom svete.

Svetoznáma spoločnosť z Palo Alto v Kalifornii dodala 139 300 automobilov, čím prekonal doterajšie historické maximum 112 000 vo štvrtom štvrťroku 2019. Analytici predpokladali predaj 129 950 kusov automobilov v 3.Q, čo firma očividne prekonala. Napriek pozitívnej správe cena akcií klesla o 7,4% a uzavreli piatok na hodnote 415,09 USD. To bolo súčasťou rozsiahleho výpredaja akcií po tom, čo Trump zverejnil pozitívny test na COVID-19. Akcie spoločnosti Tesla sa tento rok však zhodnotili viac ako päťnásobne.

Spoločnosť odovzdala zákazníkom k 31. Septembru 318 350 automobilov. Na dosiahnutie svojho celoročného cieľa 500.000 kusov bude potrebovať štvrtý štvrťrok okolo 181 650 globálnych dodávok.

Zdieľajte tento článok

Prečítajte si viac

Máte záujem investovať

Zanechajte nám vaše kontaktné údaje a naši odborníci vás budú čoskoro kontaktovať. Poskytneme vám odpovede na všetky vaše otázky a vytvoríme portfólio priamo pre vás.

Odber newslettera je úplne zadarmo!

Prihláste sa na odber našich HABERLoviniek a užívajte si pravidelný príliv najčerstvejších informácií z trhov.

Urobte prvý krok k svojim vysokým výnosom. Pomôžeme Vám. Nezáväzne.

Zanechajte nám kontakt a náš Wealth Manager Vám nezáväzne odpovie na otázky a poradí s výberom investičnej stratégie vhodnej priamo pre Vás. Všetko úplne bezplatne a nezáväzne