fbpx
Search
Nastavenie filtra
Iba presné zhody
Hľadanie v názve
Hľadajte v texte

Tesla prekonala hranicu jedného bilióna dolárov

5 minút čítania
V dnešnom súhrne trhov sa pozrieme na spoločnosť Tesla, ktorej ratingová agentúra zvýšila rating a zároveň prekonala hranicu jedného bilióna dolárov. S&P zdvihol dlhodobý rating spoločnosti Netflix. Amazon Web Services bude spravovať cloudové dátové úložiská troch britských špionážnych agentúr a oveľa viac.
43 tyzden

USA

Hlavné americké indexy skončili v pluse. Dow Jones stúpol o 0,40%, index S&P 500 skončil vyššie o 1,33% a Nasdaq zakončil týždeň so ziskom 2,70%.

Ratingová agentúra S&P zvýšila rating Tesly na BB + z BB vďaka silnejším dodávkam aj výsledkom.

Mastercard umožní tisícom bankám a miliónom obchodníkov svoje platobné siete integrovať do svojich produktov kryptomien. To sa týka bitcoinových peňaženiek, kreditných a debetných kariet s kryptomenovými výnosmi a možnosťou utrácať svoje digitálne aktíva, a vernostných programov, kde je možné body leteckých spoločností alebo hotelov previesť na bitcoiny.

Trhová hodnota amerického výrobcu elektromobilov Tesla prvýkrát prekonala hranicu jedného bilióna dolárov. Cenu akcií podniku podporila správa o veľkej zákazke od autopožičovne Hertz. Biliónovú hranicu doteraz v Spojených štátoch pokorilo iba niekoľko verejne obchodovaných spoločností. Ako prvá z nich sa nad túto hranicu dostala technologická firma Apple, a to v roku 2018.

Ratingová agentúra S&P zdvihla dlhodobý rating spoločnosti Netflix na BBB z BB+, výhľad pre rating zmenila na stabilný z pozitívneho.

Americká spoločnosť Amazon Web Services (AWS) bude spravovať cloudové dátové úložiská troch britských špionážnych agentúr, vrátane MI5. Bude tiež zaisťovať analýzu dát s využitím umelej inteligencie, napísal britský denník Financial Times.

Merck uzavrel licenčnú dohodu pre rozšírenie prístupu pre viac ako 100 krajín k svojmu sľubnému lieku na COVID-19. Firmy na generické liečivá tak budú mať možnosť požiadať o licenciu a toto liečivo vyrábať.

Počet nových žiadostí o podporu v nezamestnanosti k 23. októbru klesol na 281 000, z predchádzajúcich 290 000.

usa

Európa

Hlavné Európske indexy skončili v pluse. Index DAX si pripísal 0,94%, CAC 40 zakončil v pluse 1,44%, STOXX Europe 600 stúpol  o 0,77% a FTSE 100 vzrástol o 0,46%.

Index podnikateľskej dôvery Ifo v Nemecku v októbri klesol na 97,7 bodov oproti odhadovaným 98,0 bodov z predchádzajúcich 98,9 bodov.

Ratingová agentúra S&P znižuje výhľad Talianska na „positive“ zo „stable“.

Nemecká vláda znižuje svoj výhľad ekonomického rastu pre tento rok na +2,6 % z +3,5 %, pre rok 2022 zvýšila očakávaný rast na +4,1 % z 3,6 %. Pre rok 2023 počíta nemecká vláda s rastom HDP vo výške 1,6 %. Informuje o tom s odkazom na svoje zdroje agentúra Reuters.

Európska únia musí urýchlene previesť do praxe plány, ktoré umožnia členským krajinám znížiť dopad prudkého zdražovania energií na obyvateľov a firmy a zabezpečiť cenovo dostupné energie do budúcnosti. Pred rokovaním únijných ministrov energetiky sa na tom zhodovali zástupcovia vlád aj eurokomisárka pre energetiku Kadri Simsonová.

Banky v krajinách Európskej únie budú musieť do roku 2030 zvýšiť svoj kapitál v priemere o zhruba 8%, čo by sa malo v praxi týkať najmä desatiny najväčších bánk. Vyplýva to z návrhu nových kapitálových požiadaviek na fungovanie bankového trhu, ktorý predstavila Európska komisia. Európsky orgán pre bankovníctvo (EBA) podľa komisie vyčíslil celkové zvýšenie kapitálu do konca dekády na najviac 27 miliárd eur, čo je zhruba polovica sumy, ktorú odhadoval ešte vlani.

Európski protimonopolní regulátory začali štvormesačné vyšetrovanie snahy spoločnosti Nvidia o prevzatie britského návrhára čipov Arm za 54 miliárd dolárov. Transakcia by vraj mohla viesť k vyšším cenám, obmedziť ponuku a inovácie.

Lagardová z ECB: Ekonomika by mohla mať vyšší výkon, ak by spotrebitelia mali vyššiu dôveru. Pokiaľ budú problémy v dodávkach trvať dlhšie a premietnu sa do miezd, budú cenové tlaky trvalejšie. Súčasná fáza inflácie bude trvať dlhšie, než sa čakalo.

europa

Ázia

Hlavné ázijské indexy skončili  zmiešanie. NIKKEI 225 skončil v pluse 0,30%, Shanghai Composite klesol o -0,98% a Hang Seng si odpísal -2,87%.

Čínski technologickí giganti sa snažia vyvinúť vlastné polovodiče a čipy, pretože Čína si dala za cieľ stať sa sebestačnou týchto dôležitých technológií. V skutočnosti je ale Čína ešte ďaleko od splnenia tohto cieľa, pretože je stále silne závislá na zahraničných technológiách a v tých najvyspelejších zaostáva.

Juhokórejská LG Display, dodávateľ Applu, oznámila za júl až september medziročne viac ako trojnásobný nárast prevádzkového zisku na 529 miliárd KRW, keď dopyt po televíznych setoch zdvihol ceny širokouhlých plochých obrazoviek.

azia

Zdieľajte tento článok

Máte záujem investovať

Zanechajte nám vaše kontaktné údaje a naši odborníci vás budú čoskoro kontaktovať. Poskytneme vám odpovede na všetky vaše otázky a vytvoríme portfólio priamo pre vás.

Odber newslettera je úplne zadarmo!

Prihláste sa na odber našich HABERLoviniek a užívajte si pravidelný príliv najčerstvejších informácií z trhov.

Urobte prvý krok k svojim vysokým výnosom. Pomôžeme Vám. Nezáväzne.

Zanechajte nám kontakt a náš Wealth Manager Vám nezáväzne odpovie na otázky a poradí s výberom investičnej stratégie vhodnej priamo pre Vás. Všetko úplne bezplatne a nezáväzne