fbpx
Search
Nastavenie filtra
Iba presné zhody
Hľadanie v názve
Hľadajte v texte

Články

Investičný obsah od expertov

Kryptoburza FTX dlhuje viac ako 3 miliardy dolárov

Najväčšou správou vo finančnom svete za posledné dva týždne bol kolaps renomovanej kryptomenovej burzy FTX. Investori, ktorí vložili finančné prostriedky na burzu FTX, nemusia nikdy dostať svoje peniaze späť.

Najlepšie tipy od superbohatých – ako ušetriť?

Všetci chceme vedieť, ako byť milionárom a ako superbohatí hospodária so svojimi peniazmi. Preto je tento článok venovaný kurátorstvu najlepších tipov na správu peňazí, sporenie a objasnenie ako najbohatší ľudia na svete rozmýšľajú o peniazoch.

Technologické spoločnosti prepustili tisíce ľudí

Globálna ekonomika čelí spomaleniu a má to viacero dôvodov. Akékoľvek spomalenie však znamená, že spoločnosti majú tendenciu, buď uľahčovať proces prijímania zamestnancov, alebo ho v iných prípadoch zmrazovať.
dolar

Čo môže znamenať silný dolár?

Celý svet počas celého roka 2022 čelí rastúcej hodnote amerického dolára voči ostatným svetovým menám. Aký to má však vplyv na jednotlivé akcie a spoločnosti?
Čo sú realitné fondy?

Čo sú realitné fondy?

Pokiaľ nesnívate o tom, že sa stanete prenajímateľom nehnuteľností alebo budete rýchlo predávať jednu nehnuteľnosť za druhou, môžu byť realitné fondy tou pravou investíciou pre vás. Poďme sa na ne spolu pozrieť.
Pokles cien zemného plynu

Pokles cien zemného plynu

Európsky zemný plyn klesol na najnižšiu úroveň od júna, v čase kedy Európska únia pripravuje opatrenia na obmedzenie volatility na najväčšom trhu v regióne.

Ako v investovaní profitovať z inflácie?

V súčasnosti investori po celom svete čelia významne rastúcej inflácií, ako aj inflačným očakávaniam. Preto je veľmi dôležité poznať rôzne investičné možnosti.
centrálna banka

Bankrotujú centrálne banky?

Trh s dlhopismi má za sebou „mizerný“ rok a nikto nedrží viac dlhopisov ako centrálne banky, ktoré za posledné desaťročie nazhromaždili portfólio s pevným výnosom. Ale záleží na ich rastúcich stratách?

10 akcií, ktorým sa v roku 2022 najviac darí

Jednotlivé akcie aj počas ekonomických problémov, ako aj všeobecného poklesu akciových trhov vedia dosahovať veľmi zaujímavé výnosy. Aktuálne sme pre vás pripravili 10 z nich.
inflácia

Aké sú hlavné príčiny inflácie?

Inflácia mnohým pripadá ako nejaká tajomná ekonomická sila, ktorá ovplyvňuje každého. V skutočnosti je však inflácia reakciou na niekoľko kľúčových faktorov v ekonomike. Pozrime sa na niektoré z nich.

Dostali ste sa až na koniec!

Nie je tu žiadny príspevok!

Odber newslettera je úplne zadarmo!

Prihláste sa na odber našich HABERLoviniek a užívajte si pravidelný príliv najčerstvejších informácií z trhov.