fbpx
Search
Nastavenie filtra
Iba presné zhody
Hľadanie v názve
Hľadajte v texte

Články

Investičný obsah od expertov

Sprievodca investora pre volatilné trhy

Aj v časoch relatívnej stability na finančných trhoch je rozumné mať dlhodobý finančný plán, ktorý je zostavený tak, aby dokázal prekonať neznáme situácie. Preto buďte pripravený.

Investovanie do fondov

Keďže mnohí sú uvedomujú, že ich úspory aktuálne strácajú na hodnote, začínajú sa obracať na investície.

Dividendové ETF pre starších investorov

ETF fondy sú vo svete populárne. Tieto fondy dokonca ponúkajú dividendové výnosy, čo môže byť vhodné najmä pre starších investorov, ktorí očakávajú dosahovanie výnosov za účasti nižšieho rizika.

Top 5 investícií pre krátkodobé investovanie

Ak chcete investovať peniaze na krátky čas, pravdepodobne hľadáte bezpečné miesto, kde by ste mohli uložiť hotovosť pred tým, ako sa k nej budete musieť v blízkej budúcnosti dostať. Aké sú však možnosti?

10 najväčších ekonomík sveta v roku 2023

Pre investorov je veľmi výhodné poznať, ktoré ekonomiky patria medzi veľmoci, keďže jednoduchšie vedia umiestniť svoje investície. Ako na tom boli najväčšie ekonomiky na začiatku roka 2023?

Do akých akcií v roku 2023 investovať?

Práve sme sa len nedávno dostali do nového roka a ten predošlí urobil z viacerých akciových spoločností vhodné príležitosti. Ktoré akcie je teda potrebné sledovať a zvážiť ich držanie v portfóliu?

Čo je wealth management?

Wealth management zahŕňa investičné poradenské služby pre bohatých klientov. Služby wealth managementu ponúkané najmä bohatším jednotlivcom a ich rodinám. Poskytujú holistický prístup k budovaniu a správe majetku a investícií. Túto tému vám priblížime v aktuálnom článku.

Najlepšie rastové ETF fondy pre rok 2023

ETF fondy v súčasnosti patria medzi obľúbenú skupinu investičných nástrojov, ako zhodnotiť svoj majetok. Ponúkajú mnoho výhod, ale na ktoré sa v roku 2023 zamerať?

Čo je kolektívne investovanie?

V roku 1927 bol otvorený prvý fond kolektívneho investovania. Za posledných 92 rokov sa toho však veľa zmenilo a popularita kolektívneho investovania prudko vzrástla.

Ako vybrať podielový fond?

Na trhu si môžete vyberať z tisícov rôznych podielových fondov. Aj keď vám to môže na prvý pohľad pripadať ako nesplniteľná úloha, ak budete postupovať podľa správneho postupu nepôjde o náročný výber.
štátne dlhopisy

Štátne dlhopisy

Slovné spojenie štátny dlhopis je medzi investormi veľmi vyhľadávaný pojem, preto sme sa rozhodli pomôcť investorom priniesť základné informácie tohto investičného nástroja.

Kryptoburza FTX dlhuje viac ako 3 miliardy dolárov

Najväčšou správou vo finančnom svete za posledné dva týždne bol kolaps renomovanej kryptomenovej burzy FTX. Investori, ktorí vložili finančné prostriedky na burzu FTX, nemusia nikdy dostať svoje peniaze späť.

Dostali ste sa až na koniec!

Nie je tu žiadny príspevok!

Odber newslettera je úplne zadarmo!

Prihláste sa na odber našich HABERLoviniek a užívajte si pravidelný príliv najčerstvejších informácií z trhov.

Urobte prvý krok k svojim vysokým výnosom. Pomôžeme Vám. Nezáväzne.

Zanechajte nám kontakt a náš Wealth Manager Vám nezáväzne odpovie na otázky a poradí s výberom investičnej stratégie vhodnej priamo pre Vás. Všetko úplne bezplatne a nezáväzne