fbpx
Search
Nastavenie filtra
Iba presné zhody
Hľadanie v názve
Hľadajte v texte

Amazon sa stal druhou spoločnosťou, ktorej hodnota prekonala 1 bilión dolárov

3 minúty čítania

Veľké víťazstvo pre Amazon, trpká prehra pre Apple. Napriek tomu, že obe spoločnosti sú zatiaľ jedinými, ktorých trhová hodnota prekonala hranicu bilión dolárov, zdá sa, že Applu už v boji o štatút najcennejšej značky sveta nepomôže nič.

Najväčší internetový obchod na svete dosahuje jeden úspech za druhým. Tým najnovším je rast trhovej hodnoty nad úroveň 1 bilión amerických dolárov, čím sa stal iba druhou firmou, ktorá dokázala prekonať túto magickú hranicu. Pojem Amazon tak svieti na vrchole ďalšieho rebríčka, odkiaľ sa z výšky díva na svojich konkurentov vrátane spoločnosti Apple.

Biliónová hodnota bola otázkou času

Kým niektorí predpovedali Amazonu tento výnimočný míľnik až v auguste, po tom, čo sa akcie spoločnosti vyšplhali na úroveň 2000 dolárov, optimisti na jeho príchod upozorňovali už pred začiatkom roka. Dosiahnutiu rekordného rastu totiž predchádzali skvelé hospodárske výsledky z minulého roka a pozitívne vyhliadky na rok 2018, ktoré skôr alebo neskôr museli vyvrcholiť takýmto výsledkom.

Rekordný rast Amazonu v číslach:

  • rast akcií Amazonu od začiatku roka dosiahol vyše 70 %
  • v 2. štvrťroku 2018 bol zisk spoločnosti 2,5 mld. USD, čo bolo medziročne viac o 12 %
  • v auguste sa hodnota akcií spoločnosti po prvýkrát vyšplhala na úroveň 2000 dolárov
  • septembra akcie dosiahli 2050,27 USD, čo znamenalo rast hodnoty firmy na 1 bilión

Novým cieľom hodnoty akcií je 2500 USD

Prekonaním hranice 2000 dolárov sa zrejme rast akcií Amazonu nekončí, skôr naopak. Rast príjmov a zvyšovanie tzv. ziskového potenciálu spoločnosti jej má už v najbližších týždňoch priniesť ďalšie zhodnocovanie. To by mohlo dosiahnuť až 2500 dolárov, čo by hodnotu tejto značky zvýšilo na 1,2 bil. USD. Podľa viacerých analytikov sa tak môže udiať ešte v tomto roku.

Amazon najsilnejší, Jeff Bezos najbohatší

Najbohatší muž planéty má ďalší dôvod na radosť, a to nie len jeden. Jeho spoločnosť je síce aktuálne najdrahšou značkou na trhu, no tým sa najnovšia zbierka jeho úspechov ani zďaleka nekončí. Zabudnúť nesmieme ani na prvenstvo v rebríčku najbohatších ľudí planéty, ktorým zosadil dlhoročného lídra Billa Gatesa. Hegemónia majiteľov IT firiem na vrchole rebríčkov najbohatších sa tak ešte viac posilňuje a už teraz je jasné, že Bezos v nej bude hrať kľúčovú úlohu aj budúci rok.

Zdroj: www.marketwatch.com, www.businessinsider.com

Zdroj obrázok: footwearnews.com

Zdieľajte tento článok

Máte záujem investovať

Zanechajte nám vaše kontaktné údaje a naši odborníci vás budú čoskoro kontaktovať. Poskytneme vám odpovede na všetky vaše otázky a vytvoríme portfólio priamo pre vás.

Odber newslettera je úplne zadarmo!

Prihláste sa na odber našich HABERLoviniek a užívajte si pravidelný príliv najčerstvejších informácií z trhov.

Urobte prvý krok k svojim vysokým výnosom. Pomôžeme Vám. Nezáväzne.

Zanechajte nám kontakt a náš Wealth Manager Vám nezáväzne odpovie na otázky a poradí s výberom investičnej stratégie vhodnej priamo pre Vás. Všetko úplne bezplatne a nezáväzne