fbpx

Denník investora

Novinky zo sveta investícií

Fed ďalej zvyšuje sadzby

Časy najnižších úrokových sadzieb sú už dávno za nami. Predstavitelia Federálneho rezervného systému sa chystajú zvýšiť cenu požičiavania peňazí na vyššiu úroveň ako v období po Veľkej hospodárskej kríze.

Čo sú investičné fondy?

Investičné fondy sú veľmi obľúbenou možnosťou väčšiny investorov. Práve preto sme sa rozhodli priniesť viac informácií práve na túto tému.
Kam investovať 100 000€

Kam investovať 100 000€?

Ak máte 100 000€, ktoré môžu pre vás pracovať, potom ste vo výbornej pozícii na dosiahnutie finančnej nezávislosti. Ako by ste mali tieto peniaze investovať?

Kolaudácia projektu Terra Opoy

Projekt Terra Opoy nachádzajúci sa v obci Opoj je skolaudovaný. Vyspovedali sme projektového manažéra divízie HABERL Real Estate Lukáša Svobodu, ktorý má tento projekt na starosti.

Výkonnosť podielových fondov

Chcete vedieť aká je dobrá výkonnosť podielových fondov? To bude závisieť od viacerých faktorov. Poďme sa teda pozrieť bližšie na výkonnosť podielových fondov a výpočet ich výnosov.

Twitter žaluje Elona Muska

Twitter v utorok 12.07.2022 zažaloval Elona Muska, aby prinútil miliardára dokončiť akvizíciu spoločnosti za 44 miliárd dolárov, čím pripravil pôdu pre dlhotrvajúcu právnu bitku o osud tejto sociálnej siete.

Euro sa blíži k parite s dolárom

Euro sa prvýkrát za 20 rokov blíži k parite s americkým dolárom, no je otázne, či sa tam dostane a čo to bude znamenať pre investorov a ekonomiku.

Volvo postaví na Slovensku závod na výrobu elektrických áut

V dnešnom súhrne trhov sa pozrieme na spoločnosť Apple, ktorá bude v súlade s najnovšou legislatívou Južnej Kórey. Ruská federácia je v platobnej neschopnosti. Miera nezamestnanosti v eurozóne klesla na nové rekordné minimum. Dodávky XPeng vzrástli medziročne o 98 %.

Dividendové akcie

Hľadáte pravidelný príjem a zároveň chcete investovať na akciovom trhu? Dividendové akcie sú tým pravým pre vás.

Dostali ste sa až na koniec!

Nie je tu žiadny príspevok!

Odber newslettera je úplne zadarmo!

Prihláste sa na odber našich HABERLoviniek a užívajte si pravidelný príliv najčerstvejších informácií z trhov.

Urobte prvý krok k svojim vysokým výnosom. Pomôžeme Vám. Nezáväzne.

Zanechajte nám kontakt a náš Wealth Manager Vám nezáväzne odpovie na otázky a poradí s výberom investičnej stratégie vhodnej priamo pre Vás. Všetko úplne bezplatne a nezáväzne