fbpx
Search
Nastavenie filtra
Iba presné zhody
Hľadanie v názve
Hľadajte v texte

Denník investora

Novinky zo sveta investícií

Do akých akcií v roku 2023 investovať?

Ekonomiku roku 2022 trefne vyjadríme jedným slovom: inflácia. Po ére ultra nízkej inflácie dosiahol medziročný rast indexu spotrebiteľských cien v USA hodnotu až 9,06%. V

Čo je wealth management?

Wealth management zahŕňa investičné poradenské služby pre bohatých klientov. Služby wealth managementu ponúkané najmä bohatším jednotlivcom a ich rodinám. Poskytujú holistický prístup k budovaniu a správe majetku a investícií. Túto tému vám priblížime v aktuálnom článku.

Najlepšie rastové ETF fondy pre rok 2023

ETF fondy v súčasnosti patria medzi obľúbenú skupinu investičných nástrojov, ako zhodnotiť svoj majetok. Ponúkajú mnoho výhod, ale na ktoré sa v roku 2023 zamerať?

Čo je kolektívne investovanie?

V roku 1927 bol otvorený prvý fond kolektívneho investovania. Za posledných 92 rokov sa toho však veľa zmenilo a popularita kolektívneho investovania prudko vzrástla.

Ako vybrať podielový fond?

Na trhu si môžete vyberať z tisícov rôznych podielových fondov. Aj keď vám to môže na prvý pohľad pripadať ako nesplniteľná úloha, ak budete postupovať podľa správneho postupu nepôjde o náročný výber.
štátne dlhopisy

Štátne dlhopisy

Slovné spojenie štátny dlhopis je medzi investormi veľmi vyhľadávaný pojem, preto sme sa rozhodli pomôcť investorom priniesť základné informácie tohto investičného nástroja.

Kryptoburza FTX dlhuje viac ako 3 miliardy dolárov

Najväčšou správou vo finančnom svete za posledné dva týždne bol kolaps renomovanej kryptomenovej burzy FTX. Investori, ktorí vložili finančné prostriedky na burzu FTX, nemusia nikdy dostať svoje peniaze späť.

Najlepšie tipy od superbohatých – ako ušetriť?

Všetci chceme vedieť, ako byť milionárom a ako superbohatí hospodária so svojimi peniazmi. Preto je tento článok venovaný kurátorstvu najlepších tipov na správu peňazí, sporenie a objasnenie ako najbohatší ľudia na svete rozmýšľajú o peniazoch.

Technologické spoločnosti prepustili tisíce ľudí

Globálna ekonomika čelí spomaleniu a má to viacero dôvodov. Akékoľvek spomalenie však znamená, že spoločnosti majú tendenciu, buď uľahčovať proces prijímania zamestnancov, alebo ho v iných prípadoch zmrazovať.
dolar

Čo môže znamenať silný dolár?

Celý svet počas celého roka 2022 čelí rastúcej hodnote amerického dolára voči ostatným svetovým menám. Aký to má však vplyv na jednotlivé akcie a spoločnosti?

Dostali ste sa až na koniec!

Nie je tu žiadny príspevok!

Odber newslettera je úplne zadarmo!

Prihláste sa na odber našich HABERLoviniek a užívajte si pravidelný príliv najčerstvejších informácií z trhov.

Urobte prvý krok k svojim vysokým výnosom. Pomôžeme Vám. Nezáväzne.

Zanechajte nám kontakt a náš Wealth Manager Vám nezáväzne odpovie na otázky a poradí s výberom investičnej stratégie vhodnej priamo pre Vás. Všetko úplne bezplatne a nezáväzne