fbpx
Search
Nastavenie filtra
Iba presné zhody
Hľadanie v názve
Hľadajte v texte

Denník investora

pasívne investovanie

Pasívne investovanie

Investičné stratégie rozdeľujeme do dvoch základných kategórií, a to na pasívne a aktívne. V dnešnom článku si vysvetlíme, čo je to pasívne investovanie, aké sú jeho výhody a ako sa odlišuje od aktívneho investovania.
36 tyzden

Nemecký index DAX dostane desať nových členov

V dnešnom súhrne trhov sa pozrieme na Index DAX, do ktorého bude zaradených 10 nových firiem. BMW navýšil objednávky batérií na 20 miliárd eur. Poisťovňu Allianz údajne začali vyšetrovať. Americký platobný gigant PayPal Holdings kúpi za 2,7 miliardy dolárov japonskú spoločnosť Paidy.
Cena akcie vs. hodnota akcie. Aký je medzi nimi rozdiel?

Cena akcie vs. hodnota akcie. Aký je medzi nimi rozdiel?

Mnoho ľudí nesprávne predpokladá, že akcie s nízkou cenou majú nižšiu hodnotu, ako tie s vyššou. V skutočnosti však cena akcií iba slabo vypovedá o ich hodnote. Čo je ešte dôležitejšie, nehovorí vôbec nič o tom, či táto akcia rastie alebo klesá. Dnes si vysvetlíme rozdiely medzi cenou a hodnotou akcie.
33 tyzden

Automobilky čelia problémom kvôli nedostatku čipov

V dnešnom súhrne trhov sa pozrieme na spoločnosť Lufthansa, v ktorej Nemecko predá časť svojho podielu. Spoločnosť Tencent dosiahla vyššie výnosy. Najhodnotnejšou ázijskou firmou sa stala Taiwan Semiconductor Manufacturing Company. Toyota znížila kvôli nedostatku čipov septembrový plán výroby.
Prečo klesajú ceny dlhopisov, keď rastú úrokové sadzby?

Prečo klesajú ceny dlhopisov, keď rastú úrokové sadzby?

Väčšina dlhopisov vypláca investorom fixnú úrokovú sadzbu, ktorá je atraktívnejšia v dobe, keď úrokové sadzby klesajú a dopyt po dlhopisoch narastie, čo spôsobí zvyšovanie cien. Čo sa však deje s dlhopismi, keď úrokové sadzby rastú?
Krátkodobé investovanie

Krátkodobé investovanie

Krátkodobé investície sú vhodným spôsobom ako investovať svoje voľné finančné prostriedky v časoch neistoty. Vďaka svojej vysokej likvidite ich viete veľmi rýchlo a jednoducho premeniť na hotovosť.
Možnosti alternatívneho investovania

Možnosti alternatívneho investovania

Väčšina ľudí si pri slove investovanie predstaví nákup akcií, dlhopisov, fondov alebo ETF. Tí odvážnejší možno pomyslia na realitné investičné trusty alebo akcie ťažobných spoločností. Ako však môžu investori zvýšiť svoje zisky a zároveň udržať riziko na nízkej úrovni? Jednoducho, môžu investovať do alternatívnych investícií.
30 tyzden

Americkí giganti prekonali očakávania analytikov

V dnešnom súhrne trhov sa pozrieme na spoločnosť Apple, ktorá prekvapila analytikov. Microsoft zvýšil čistý zisk takmer o polovicu. Čistý zisk Google sa viac ako zdvojnásobil. Intel bude vyrábať čipy pre konkurenčné firmy. USA pozastavuje registrácie pre primárny úpis akcií čínskych firiem.
Lukáš Svoboda

Osobnosti HABERLu – Lukáš Svoboda

Prinášame vám druhú časť zo série Osobnosti HABERLu. Sériu sme založili, aby sme našim klientom priblížili osobnosti našich členov tímu a ukázali pracovnú, ale aj osobnú časť ich životov.
Ako sledovať vývoj investícií?

Ako sledovať vývoj investícií?

Aktívni investori musia sledovať investície oveľa častejšie ako pasívni investori. Z času na čas, by však všetci investori mali venovať čas kontrole svojho portfólia a situácii na trhu.

Dostali ste sa až na koniec!

Nie je tu žiadny príspevok!

Máte viac otázok ohľadne investovania?

Zanechajte nám kontakt. Naši profesionáli vás budú čoskoro kontaktovať a radi vám odpovedia na všetky vaše otázky.