fbpx
Search
Nastavenie filtra
Iba presné zhody
Hľadanie v názve
Hľadajte v texte

Investovanie do nehnuteľností

INVESTOVANIE DO DEVELOPERSKÝCH PROJEKTOV

Odporúčaný horizont

od 3 rokov

Akými spôsobmi je možné investovať do nehnuteľností?

Investovaním do dlhopisov sa stávate veriteľom spoločnosti, ktorá emituje/vydáva dlhopisy. Peniaze investované do dlhopisov sa ďalej používajú na investovanie do nehnuteľností/ developérskych projektov.

Výnos z dlhopisov je vyplácaný raz ročne. Istina sa vypláca po ukončení obdobia, ktoré je predom stanovené.

2. Nákup obchodného podielu projektovej spoločnosti

Nákupom podielu projektovej spoločnosti sa stanete podielníkom v spoločnosti, ktorá zastrešuje daný investičný projekt. Váš výnos je produkovaný zo zisku danej spoločnosti a vyplácaný po ukončení výstavby projektu.

Ponúkame vám odbornú konzultáciu v oblasti investovania úplne zadarmo.

Ako investičná spoločnosť HABERL Real Estate sa už roky podielame na investíciách do realitných projektov.

Terra Opoy

Prečítajte si viac o investovaní do nehnuteľností a dlhopisov.

Ľudia musia bývať, a preto ceny realít neustále rastú. Nedeje sa tak len na Slovensku, ale po celom svete. Ako však pandémia Covid-19 ovplyvnila tento segment? Čo sa zmenilo?

Korporátne dlhopisy sú veľmi dôležitou súčasťou portfólia väčšiny investorov, preto sme sa aj v našom blogu rozhodli pre vás pripraviť súhrn faktov, ktoré je potrebné poznať pred investíciou do tohto aktíva.

Zaujalo vás investovanie do nehnuteľností?

Máte otázky ohľadom investovania do nehnuteľností?

Kontaktujte nás.

Zdaňovanie investície

Kapitálový výnos plynúci z investícií obchodovaných na burze nie je v SR od 1. 1. 2016 zdaňovaný, ak je pozícia v investícií držaná viac ako jeden rok. Dividendový výnos podlieha normálnemu daňovému režimu, ako aj kapitálový výnos plynúci z investícií držaných menej ako jeden rok. Zdaňovanie výnosov z každej investície závisí od osobitých pomerov každého klienta.

Upozornenie na riziká pri investovaní

S investíciou do finančných nástrojov sú spojené rôzne riziká, najmä riziko insolventnosti emitenta (emitent môže byť dočasne alebo trvale neschopný splatiť dlžnú sumu/investor môže stratiť celú investovanú sumu), riziko zmeny úrokových sadzieb (zníženie úrokových sadzieb vplýva na výnos cenných papierov s fixným úrokom pozitívne a zvýšenie úrokových sadzieb vplýva na výnos negatívne), cenové riziko (cena akcie sa môže v čase rýchlo aj negatívne meniť a vytvárať riziko straty), dividendové riziko (dividenda môže byť v nižšej výške ako očakávaná alebo nemusí byť vyplatená vôbec, výška dividend závisí od hospodárenia spoločnosti). Hodnota investície a výnos z nej plynúci môže rásť alebo klesať a nie je zaručená návratnosť pôvodne investovanej sumy. Výkonnosť v minulosti alebo v súčasnosti nie je zárukou budúcej výkonnosti.

Odber newslettera je úplne zadarmo!

Prihláste sa na odber našich HABERLoviniek a užívajte si pravidelný príliv najčerstvejších informácií z trhov.