fbpx

S ETF fondami je investovanie jednoduchšie

Staňte sa súčasťou veľkého celku a zarábajte zároveň s milionármi

ETF fondy

ETF je investičný fond, ktorý združuje peniaze investorov a nakupuje cenné papiere do spoločného vlastníctva. Majetok ETF fondu sa rozdelí na podiely a každý investor vlastní alikvotnú časť spoločného majetku, podľa výšky svojej investície. ETF fondy majú preddefinovanú investičnú stratégiu, ktorá sa nemení.

Vhodný pre začínajúcich investorov

Pri vyhodnocovaní hlavných troch kritérií investícii - výnos, riziko, likvidita - môžeme ETF hodnotiť ako veľmi výhodný investičný nástroj pre začínajúcich investorov.

Nízke riziko

Výhodou ETF fondu oproti samotným akciám je, že riziko je rozložené na množstvo akciových spoločností. Vďaka tomu negatívne výsledky niektorých z nich majú len malý dopad na celkové zhodnotenie investície.

Investičný horizont

Investorom odporúčame investovať na niekoľko rokov, pretože dlhší časový horizont zabezpečí vyššie zisky a minimálne straty na popatkoch pri transakciách.

Bez viazanosti investície

Pri investovaní do ETF, nie je žiadna povinná viazanosť investície. Investované peniaze môžete kedykoľvek vybrať. Predaj podielov sa dá realizovať každý pracovný deň a čas predaja spravidla netrvá viac ako pár minút.

Zhodnotenie

Indexový fond S&P 500 zhodnocoval investorom ich vklady približne 7% ročne a to za sledované obdobie takmer 50 rokov.

Máte záujem o investovanie do ETF fondov?

Kontaktujte nás a my vám poskytneme všetky potrebné informácie.

Máte záujem o viac informácií ohľadom investovania?

Zanechajte nám kontakt. Naši profesionáli vás budú čoskoro kontaktovať a radi vám odpovedia na všetky vaše otázky.