fbpx
Search
Nastavenie filtra
Iba presné zhody
Hľadanie v názve
Hľadajte v texte

Osobnosti HABERLu – Marek Janíček

6 minút čítania
Predstavujeme vám Marek Janíčka, nášho projektového manažéra. Jeho primárnou prácou v spoločnosti HABERL je príprava a realizácia rezidenčných projektov.

V minulej časti sme Vám predstavili Vanessu Vittekovú, našu marketingovú manažérku. Dnes sa pozrieme na projektového manažéra, Mareka Janíčka

Ako ste sa dostali do spoločnosti HABERL? 

„Súčasťou spoločnosti HABERL som sa stal po trojkolovom pohovore. Spoločnosť ma privítala do svojho tímu na pozíciu projektového manažéra. Prácu na tejto pozícií som si vybral, pretože pri nej prichádza k spojeniu technických, manažérskych a ekonomických schopností, ktoré sú mojou súčasťou a rád ich využívam v prospech rozvoju.“ 

Jeho primárnou prácou v spoločnosti HABERL je realizácia rezidenčných projektov. Od koordinovania procesov samotnej prípravy, dohľadu nad priebehom realizácie, až po prípravu na predaj a odovzdanie novým majiteľom. 

Pripravili sme si pre Mareka pár otázok z pracovnej sféry. 

Na ktorý úspech, ste najviac hrdý? 

Sú to tie denné drobné úspechy, ktoré posúvajú projekt dopredu. Jeho finálna podoba sa vám postupne odhaľuje a viete víziu projektu predstaviť aj iným, nezainteresovaným osobám. 

Čo je Vašim pracovným cieľom? 

Mojim hlavný pracovným cieľom je vytvárať rezidenčné projekty, ktorých hodnotu ocení klient nielen pri kúpe, ale aj počas následného obdobia užívania.  

Čo si najviac ceníte na kolegoch? 

Ako už spomenuli kolegovia predo mnou, je to príjemná priateľská atmosféra v tíme. Ak aj nemáte práve úspešný deň, vedia vám zlepšiť náladu humorom. Ideálne sarkastickým – ten odľahčí náladu bez pochýb najrýchlejšie. 

Ako ste sa dostali k projektovému manažmentu? 

Po vyštudovaní gymnázia som chcel pokračovať v štúdiu na vysokej škole. Nakoľko ma vždy zaujímali technické smery, tak som sa rozhodol pre štúdium na Stavebnej fakulte STU v odbore technológie a riadenie stavieb.

Odjakživa som skôr technický typ a už odmalička som staval z lega rôzne stavby. Rád sledujem nové užívateľské trendy a trendy v bývaní. Preto, ak je možnosť stať sa súčasťou procesu kreovania nových, nadčasových vecí, tak ju rád využijem. Z tohto dôvodu bol pre mňa vždy projektový manažment stavieb zaujímavý o niečo viac, ako iné technické fázy stavebných procesov. 

Aká pracovná úloha bola pre Vás najťažšia?

Najťažšou úlohou bola fáza prípravy súčasného rezidenčného projektu vo Vajnoroch, kde sme sa blížili takzvane k bodu zlomu. Tento moment sa môže teoreticky vyskytnúť v každom projekte, kedy sa nedarí po prípravnej fáze zrealizovať fázu realizačnú a niekoľko mesačné úsilie môže skončiť bez výsledku. Túto fázu klienti často nevidia a je podhodnocovaná. 

Čo pre Vás znamená spoločnosť HABERL?

HABERL vo mne jednoznačne evokuje stabilitu a profesionalitu. Všetci v tíme pracujeme na profesionálnej úrovni a s vysokým nasadením. Takýmto spôsobom dosahujeme naše ciele a môžeme sa pochváliť výsledkami, na základe ktorých sa názov našej spoločnosti dostáva do povedomia širšej verejnosti. V developmente, ako spoločnosť máme nastavený jasný plán, ktorý cieľavedome nasledujeme

Aké dobré pracovné vlastnosti máte? 

Viem ísť často za hranicu možností – posúvať limit. Taktiež som lojálny, či už voči projektu, ktorý mám na starosti a nesiem zaň zodpovednosť, alebo voči spoločnosti ako takej. 

Teraz prejdeme na sekciu otázok, v ktorej sa dozvieme niečo viac o súkromnej stránke Mareka. 

Kto je človek, ku ktorému najviac vzhliadate, a ktoré vlastnosti si na ňom ceníte? 

Sú to všeobecne lídri, keďže často myslia „out of the box“ a vedia projekty, na ktorých pracujú, dotiahnuť do úspešného konca. Motivujú vás k novým víziám a cieľom, v práci aj v súkromí. 

Akým záľubám sa venujete vo voľnom čase? 

V detstve to bola dlhé roky hudba. Hral som na akordeón, klavír, organ –  v princípe všetko čo malo klávesy. Dnes sú to už len prevažne športy. V posledných 3 rokoch som si zamiloval freediving, skydiving a jadzu na motorke. Tieto aktivity fungujú veľmi dobre ako psychohygiena.  

Preferujete dovolenku pri mori alebo na horách? Prečo? 

Hory vás odmenia krásnymi výhľadmi, no pre oddych jednoznačne volím dovolenku pri mori. Najlepšie priamo v ňom, nakoľko sa rád chodím potápať. Taktiež si užívam prímorskú kuchyňu, ktorú považujem za príjemný bonus. 

Načo si vo svojom živote potrpíte? 

Potrpím si na prehľadnosť a systém. Pokiaľ nemáte jasnú víziu, človek sa vie vo veciach ľahko stratiť a zbytočne prichádza o čas a energiu. 

Ste optimista alebo realista? 

Optimistom chcem byť a realistom sa stávam počas priebehu jednotlivých situácií. Každý človek sa narodí ako optimista a realistom sa počas života stane na základe životných udalostí. 

Dúfame, že sme Vám priblížili osobnosť Mareka Janíčka, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou nášho tímu HABERL a nechali Vás nazrieť hlbšie do vnútra našej investičnej skupiny HABERL

Prajeme Vám pekný deň a tešíme sa na vás opäť o mesiac. 

Zdieľajte tento článok

Máte záujem investovať

Zanechajte nám vaše kontaktné údaje a naši odborníci vás budú čoskoro kontaktovať. Poskytneme vám odpovede na všetky vaše otázky a vytvoríme portfólio priamo pre vás.

Odber newslettera je úplne zadarmo!

Prihláste sa na odber našich HABERLoviniek a užívajte si pravidelný príliv najčerstvejších informácií z trhov.

Urobte prvý krok k svojim vysokým výnosom. Pomôžeme Vám. Nezáväzne.

Zanechajte nám kontakt a náš Wealth Manager Vám nezáväzne odpovie na otázky a poradí s výberom investičnej stratégie vhodnej priamo pre Vás. Všetko úplne bezplatne a nezáväzne