fbpx
Search
Nastavenie filtra
Iba presné zhody
Hľadanie v názve
Hľadajte v texte

Osobnosti HABERLu – Roman Jánoš

5 minút čítania
Predstavujeme vám Romana Jánoša, nášho dealera a člena frontoffice. Jeho primárnou prácou v našej spoločnosti je nákup a predaj cenných papierov.

V minulej časti sme vám predstavili Martina Krištoffa, nášho finančného analytika. Dnes sa pozrieme na nášho dealera a člena frontoffice, Romana Jánoša

Roman Jánoš vo finančnom svete pôsobí už takmer 3 roky. Vyštudoval obchodnú akadémiu, kde nadobudol mnoho základných znalostí z finančného sektora. Po škole začal pracovať ako podriadený finančný agent a následne sa vypracoval na pozíciu Dealer cenných papierov pre spoločnosť HABERL Wealth Management. 

Jeho primárnou prácou v spoločnosti HABERL Wealth Management je nákup a predaj cenných papierov a zabezpečenie administratívnej práce s tým spojenej. Taktiež má na starosti komunikáciu s potencionálnymi klientmi, ale aj technickú podporu pre samostatných finančných agentov. 

Roman Jánoš

Pripravili sme si pre Romana pár otázok z pracovnej a súkromnej sféry. 

Kto je človek ku ktorému najviac vzhliadate, a ktoré vlastnosti si na ňom ceníte? 

Momentálne to bude Warren Buffett, ktorého dekádové investičné skúsenosti už prekoná len málo kto. Cením si na ňom jeho skromnosť nemíňať zarobené peniaze a chuť stále pracovať, aj napriek jeho veku.  

Čo si najviac ceníte na vašich kolegoch? 

Najviac si cením prácu v tíme, ochotu riešiť vzniknuté situácie, hľadanie nových riešení a inovácií, ktoré zlepšujú naše procesy. Aj keď sú kolegovia vyťažení prácou, tak si nájdu chvíľu času, aby mi pomohli s mojim problémom na úkor svojho času. Samozrejme v opačnom prípade to funguje tak isto. 

Čo je vašim pracovným cieľom? 

Mojim pracovným cieľom je pomôcť, čo najviac ľudom k ich cieľu. Či už poradiť aktuálnym klientom, nasmerovať potenciálnych klientov na tú správnu investičnú cestu alebo získať čo najlepší kurz na burze. 

Ktorý produkt z portfólia spoločnosti by ste odporučili klientovi? A prečo? 

Záleží od výšky investície. Ak má klient menej peňazí alebo chce investovať pravidelne menšie čiastky, tak by som odporúčal produkt riadené fond-portfólio Pink Tulip. Ak je klient afluentnejší a zaujímajú ho investície do akcií, tak by som odporučil investíciu do riadeného portfólia PROFIT. Oba produkty sú dynamické, takže je pri nich vyššia volatilita, avšak na základe preukázanej výkonnosti sú tieto produkty najvýkonnejšími produktmi, ktoré ponúkame. 

Ktorá informácia z akciového trhu bola pre vás za celý čas vo svete investícií najprekvapivejšia? 

Bol to vývoj akcií spoločnosti Tesla. Koncom roku 2019 mali akcie Tesly hodnotu okolo 250 USD a v auguste 2020 sa ich hodnota zvýšila na 2 200 USD. Tento nárast bol veľmi nečakaný. 

Teraz prejdeme na sekciu otázok, v ktorej sa dozvieme niečo viac o súkromnej stránke Romana. 

Na ktorý úspech ste najviac hrdý? 

Za môj osobný úspech považujem schopnosť vybudovať si zvyk pravidelne športovať, aj napriek pracovnej vyťaženosti, keďže akciové trhy v USA zatvárajú až o 22:00 nášho času. Šport pomáha nielen mojej fyzickej schránke, ale aj mentálnej. Je preukázané, že šport je najlepšou psychohygienou

Preferujete dovolenku pri mori alebo na horách? Prečo? 

Jednoznačne preferujem dovolenku pri mori. Mám rád tú letnú atmosféru na pláži alebo pri bazéne s dobrou hudbou. Taktiež preferujem na tomto type dovolenky spoznávanie danej krajiny, ich kultúry, jedla a podobne. 

Načo si vo svojom živote potrpíte? 

Potrpím si na úprimnosť od najbližších, ktorá je podľa môjho názoru najdôležitejšou vecou vo vzťahoch všeobecne.  

Akým záľubám sa venujete vo voľnom čase? 

Voľný čas trávim prevažne športom. V priaznivom počasí si rád zájdem na ryby, či už v mojom okolí alebo aj na druhom konci Slovenska. Posledná a najmenej pravidelná aktivita je rekreačné hranie biliardu

Čo ste si kúpili za svoje prvé zarobené peniaze? 

Pokiaľ si dobre pamätám, bolo to 50 EUR. Za tieto peniaze som si nakúpil potreby na ryby, keďže rybárčenie bolo a stále je mojou vášňou

Čo vás vie rozosmiať? 

Tu by sa hodila skôr opačná otázka. Veľmi rád využijem každú príležitosť zasmiať sa, či už na dobrej komédií, televíznej šou alebo dobrom vtipe. 

Dúfame, že sme vám priblížili osobnosť Romana Jánoša, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou nášho tímu HABERL a nechali vás nazrieť hlbšie do vnútra našej investičnej skupiny HABERL. 

Prajeme vám pekný deň a tešíme sa na vás opäť o mesiac. 

Zdieľajte tento článok

Máte záujem investovať

Zanechajte nám vaše kontaktné údaje a naši odborníci vás budú čoskoro kontaktovať. Poskytneme vám odpovede na všetky vaše otázky a vytvoríme portfólio priamo pre vás.

Odber newslettera je úplne zadarmo!

Prihláste sa na odber našich HABERLoviniek a užívajte si pravidelný príliv najčerstvejších informácií z trhov.

Urobte prvý krok k svojim vysokým výnosom. Pomôžeme Vám. Nezáväzne.

Zanechajte nám kontakt a náš Wealth Manager Vám nezáväzne odpovie na otázky a poradí s výberom investičnej stratégie vhodnej priamo pre Vás. Všetko úplne bezplatne a nezáväzne