fbpx
Search
Nastavenie filtra
Iba presné zhody
Hľadanie v názve
Hľadajte v texte

Vzdelávanie

Užitočné rady a triky

korporátne dlhopisy

Korporátne dlhopisy

Zmeny úrokových sadzieb môžu zatraktívniť korporátne dlhopisy. Pred investovaním do dlhopisov je však dôležité pochopiť širšiu realitu.
Ako si vybrať brokera pre nákup akcií?

Ako si vybrať brokera pre nákup akcií?

Investovanie a výber jednotlivých akcií nemusí byť pre každého. S celým procesom Vám môže pomôcť broker. Výber brokera je veľmi dôležitý, pretože správny broker Vám môže vytvoriť množstvo investičných príležitostí, o ktorých sa Vám ani nesnívalo.
zlato

Ako a podľa čoho sa vyvíja cena zlata?

Zlato je súčasťou mnohých portfólií skúsených investorov. Cena zlata predstavuje dôležitý faktor, ktorý investor potrebuje poznať. Ako a podľa čoho sa vyvíja?

Ovplyvňuje manažér výkonnosť riadeného portfólia?

Manažér portfólia je osobou zodpovednou za investovanie aktív v rámci portfólia, implementáciu investičnej stratégie a riadenie každodenného obchodovania v rámci portfólia. Manažér je jedným z najdôležitejších faktorov pri investovaní. Avšak, ovplyvňuje aj výkonnosť portfólia?
podielový fond

Podielový fond

Ak patríte medzi skúsených investorov alebo ste vo svete investícií úplný nováčik, investovanie do podielových fondov je pre vás ten správny investičný nástroj.
Ako investovať do podielových fondov?

Ako investovať do podielových fondov?

Či už ste skúsený alebo začínajúci investor, podielové fondy sú niečo, čo by ste vo svojom investičnom portfóliu rozhodne mali mať. Predtým ako do podielových fondov investujete, by ste však o nich mali niečo vedieť a hlavne poznať rôzne možnosti stratégií investovania.
Prečo klesajú ceny dlhopisov, keď rastú úrokové sadzby?

Prečo klesajú ceny dlhopisov, keď rastú úrokové sadzby?

Väčšina dlhopisov vypláca investorom fixnú úrokovú sadzbu, ktorá je atraktívnejšia v dobe, keď úrokové sadzby klesajú a dopyt po dlhopisoch narastie, čo spôsobí zvyšovanie cien. Čo sa však deje s dlhopismi, keď úrokové sadzby rastú?
Podielové fondy - Ich klady a zápory

Podielové fondy – Ich klady a zápory

Podielové fondy väčšinou predstavujú diverzifikovanú investíciu. Poďme sa však pozrieť na tieto populárne investičné nástroje zblízka. Zároveň predstavíme aj zaujímavé možnosti pri ich výbere.
Čo sú dividendy a ako ich získať?

Čo sú dividendy a ako ich získať?

Dividenda pre investorov predstavuje podiel na výnosoch a nerozdelenom zisku, ktorý spoločnosť podľa dohody vypláca svojim akcionárom. Preto je dôležité vedieť významné informácie aj o dividendách.

Dostali ste sa až na koniec!

Nie je tu žiadny príspevok!

Odber newslettera je úplne zadarmo!

Prihláste sa na odber našich HABERLoviniek a užívajte si pravidelný príliv najčerstvejších informácií z trhov.

Urobte prvý krok k svojim vysokým výnosom. Pomôžeme Vám. Nezáväzne.

Zanechajte nám kontakt a náš Wealth Manager Vám nezáväzne odpovie na otázky a poradí s výberom investičnej stratégie vhodnej priamo pre Vás. Všetko úplne bezplatne a nezáväzne